Przeglądasz teraz

Energetyka

Artykułów: 34
ile prądu zużywa grzałka do bojlera

Ile prądu zużywa grzałka do bojlera elektrycznego i ile to kosztuje?

Wśród rozwiązań technologicznych wykorzystywanych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej znajdują się bojlery. Umieszczona w nich grzałka odpowiada za doprowadzenie temperatury wody do pożądanego parametru. Sprawdź, ile prądu zużywa grzałka do bojlera elektrycznego.
ile prądu zużywa pompa ciepła

Ile prądu zużywa pompa ciepła i od czego to zależy?

Pompy ciepła to nowoczesne i wydajne rozwiązania w zakresie systemów grzewczych. Służą nie tylko do ogrzewania domu, ale także do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Warto zastanowić się nad tym, ile prądu zużywa pompa ciepła i co na to wpływa.
ile prądu zużywa komputer

Jak obliczyć, ile prądu zużywa komputer na co dzień?

Ostatnie miesiące co czas znacznych podwyżek cen prądu. To sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się nad tym, ile prądu zużywa komputer na co dzień i jak przekłada się to na miesięczne rachunki za energię. Sprawdź, jak to obliczyć.
ile prądu zużywa piec elektryczny

Ile prądu zużywa piec elektryczny do ogrzewania domu?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ogrzewanie domu. Jednym z nich jest kocioł elektryczny do centralnego ogrzewania. Ile prądu zużywa piec elektryczny i czy jest to drogie rozwiązanie? Jak obniżyć rachunki w sezonie grzewczym?
ile prądu zużywa lodówka

Ile prądu zużywa lodówka i ile kosztuje jej eksploatacja w skali roku?

Bez dwóch zdań lodówka to jedno z podstawowych urządzeń zasilanych energią elektryczną w gospodarstwie domowym. Ze względu na specyfikę jej działania, podłączona jest przez 24 godziny na dobę przez cały rok. W związku z tym, warto zastanowić się nad tym, ile prądu zużywa lodówka.
ile prądu pobiera telewizor na godzinę

Jak obliczyć ile prądu pobiera telewizor na godzinę?

Telewizor to sprzęt elektroniczny, który znajduje się w praktycznie każdym gospodarstwie domowym. Od jego klasy energetycznej i skali eksploatacji zależy to, ile przeciętnie kosztuje oglądanie tv. Sprawdź, ile prądu pobiera telewizor na godzinę i dowiedz się, jak to obliczyć we własnym zakresie.
ulga na prąd dla niepełnosprawnych

Czym jest ulga na prąd dla niepełnosprawnych?

Zawirowania na rynku energetycznym sprawiają, że podwyżki cen energii elektrycznej to niepokojąca codzienność. Rodziny, w których znajduje się osoba niepełnosprawna, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie. To ulga na prąd dla niepełnosprawnych. Sprawdź, komu i w jakiej kwocie przysługuje.
prąd na kartę

Prąd na kartę – czym jest i na czym polega licznik przedpłatowy?

Licznik pre-paid to przedpłatowy model rozliczenia energii elektrycznej. Popularny prąd na kartę to ciekawa alternatywa dla klientów indywidualnych i osób, które w danej lokalizacji z energii elektrycznej korzystają w ograniczonym stopniu. Na czym to polega i jacy operatorzy oferują rozwiązanie przedpłatowe?
Jak powstaje prąd?

Jak powstaje prąd?

Jak powstaje energia elektryczna? – Poznaj różne rodzaje energii i ich wpływ na środowisko. W tym artykule zajmiemy…
Kto wynalazł prąd?

Kto wynalazł prąd?

Chociaż Edisonowi i Tesli często przypisuje się stworzenie pierwszego obwodu elektrycznego, są też inne osoby odpowiedzialne za rozwój…
Jak podłączyć prąd na działce ROD?

Jak podłączyć prąd na działce ROD?

Zanim zrozumiemy, jak podłączyć prąd elektryczny na działce ROD, musimy najpierw zrozumieć, co oznaczają “powierzchnie ekwipotencjalne”. Powierzchnia ekwipotencjalna…
Koszt ogrzewania elektrycznego 40m2

Koszt ogrzewania elektrycznego 40m2

Ogrzewanie elektryczne z upływem czasu zyskuje na popularności. Kiedyś stanowił średnio opłacalny sposób na ogrzewanie mieszkania. W tym…
Jak wygląda kurs na elektryka od podstaw

Jak wygląda kurs na elektryka od podstaw

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale opiekunbudowy.pl Zdobycie uprawnień i kwalifikacji niezbędnych do wykonania…
Jak podłączyć prąd do garażu

Jak podłączyć prąd do garażu

Posiadanie własnego garażu z pewnością jest marzeniem każdego kierowcy. To właśnie w nim mogą oni spokojnie przetrzymywać swój…