Czy regulowane biurko elektryczne ma sens?

Marcin

Regulowane biuro pojawiło się w ofercie firm produkujących meble biurowe stosunkowo niedawno. Jednak w sposób zdecydowany podbiło serca użytkowników. Pozwala bowiem na wygodną pracę i jest neutralne dla naszego zdrowia.

Jak pracować wydajnie i komfortowo? 

Badania wykazały, że pracownicy, którzy mają do dyspozycji biurka elektryczne, są mniej zestresowani i zmęczeni niż ci, którzy cały czas pracują przy tradycyjnych biurkach. Brak aktywności może zwiększyć ryzyko depresji i lęku, a podniesienie biurka może skutecznie zmniejszyć uczucie stresu i zmęczenia, poprawiając nastrój i koncentrację.

Pracownicy, którzy spędzają większość dnia w biurze, często skarżą się na ból pleców, a korzystanie z biurka elektrycznego może znacznie zmniejszyć ból związany z siedzeniem w niewłaściwej pozycji przez długi czas.

Jedno z badań wykazało, że pracownicy, którzy w trakcie wykonywania obowiązków biurowych, stali przez 90 minut dziennie, mieli o 43% mniej przypadków skoków cukru we krwi niż pracownicy, którzy siedzieli po jedzeniu. Zatem używanie biurka elektrycznego to dobry sposób na zmniejszenie tego ryzyka i kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Co więcej, biurko elektryczne może poprawić nastrój i koncentrację pracownika, a to może pomóc w zwiększeniu produktywności. Ogólnie rzecz biorąc, takie biurko może poprawić zdrowie użytkownika i skutecznie poprawić wydajność pracy. Więcej o meblach tego typu dowiesz się tutaj – https://meble.lobos.pl/.

Czym charakteryzuje się biurko elektryczne?

Podstawą biurka są regały wsporcze z mechanizmem podnoszącym, zamocowane w centralnej części konstrukcji. Wykonane są z materiałów o dużej wytrzymałości, co eliminuje możliwość ich uszkodzenia oraz zbyt szybkiego zużycia. Montowany jest na nich blat z panelem sterowania (przyciski góra/dół). Urządzenie podnoszące napędzane jest małymi silnikami elektrycznymi umieszczonymi wewnątrz podpór. Z jego pomocą stół może w ciągu kilku sekund podnieść się lub obniżyć. Biurko elektryczne może być też wyposażone w nogi o podwyższonej wytrzymałości, zdolne wytrzymać znaczne obciążenie pionowe. Jego wieko ma ergonomiczne wgłębienie, które zapewnia niezbędną wolną przestrzeń przed nogami.

Zobacz też:  Jak znaleźć mieszkanie, które będzie energooszczędne?

Kompaktowe jednonożne stoliki do laptopów idealnie nadają się do aranżacji w małej przestrzeni biurowej lub małym mieszkaniu. Produkowane są w dwóch wersjach: z centralnie umieszczoną podstawą i przesuniętą do jednej krawędzi. Wielofunkcyjne biurka elektryczne to też regulowane stoły z trzema podporami na nogi. Z ich udziałem tworzone są obszary robocze do jednoczesnego wykonywania obowiązków przez kilku pracowników, a także do organizacji spotkań, konferencji i innych wydarzeń.

W kategorii premium wyróżnia się stoły z podnośnikiem elektrycznym, wyposażone w moduł pamięci zdolny do zapamiętania 3-4 pozycji.

Dlaczego warto zainwestować w automatyczne biurko?

Biurka elektryczne mają wiele zalet, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi modelami biurowymi:

  • Nie powodują problemów z plecami z powodu siedzenia przez cały dzień w niewygodnej pozycji.
  • Poprawa krążenia i przepływu krwi do mózgu i kończyn.
  • Unikanie monotonnych postaw wpływających na kark i bark.• Redukują ryzyko pojawienia się problemów jelitowych czy trawiennych.
  • Aktywują mięśnie, a także zapobiegają skurczom, zakrzepicy żył głębokich.
  • Wzrost zdrowia i motywacji całego zespołu.
  • Zwiększają wydajność i efektywność pracy zespołu.
  • Mniej nieobecności z powodu problemów zdrowotnych pracowników.
  • Lepsza komunikacja między członkami zespołu.
  • Idealne do obsługi współdzielenia biurka lub hot deskingu.

W przypadku współdzielenia biurka i hot deskingu ważne jest, aby regulacja była szybka i bezproblemowa. Elektrycznie sterowane biurka pozwala w ciągu kilku sekund przejść z pozycji siedzącej do stojącej. W przypadku biurek elektrycznych istnieje możliwość zatrzymania blatu na określonej wysokości, dzięki temu uzyskujesz odpowiednią, indywidualną powierzchnię roboczą. Możesz przesunąć biurko w górę lub w dół tylko o kilka centymetrów, w zależności od wykonywanego zadania.

Kto będzie zadowolony z takiego rozwiązania?

Elektryczne biurka są optymalnym rozwiązaniem dla każdego pracownika biurowego, ale szczególnie przypadną do gustu tym, którzy co jakiś czas zmieniają miejsce pracy lub są zmuszeni współdzielić określone biurko z inną osobą. Dzięki mechanizmowi podnoszenia i opuszczania biurka nie trzeba iść tu na kompromis w zakresie wysokości zakupionego stołu. Te biurka to także idealne rozwiązanie dla wszystkich pracowników zmagających się z nadciśnieniem, chorobami wieńcowymi czy kręgosłupa.

Zobacz też:  Kiedy następuje podpisanie aktu notarialnego z deweloperem?


Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też