przenośne agregaty prądotwórcze

Czy warto zdecydować się na przenośne agregaty prądotwórcze?

Marcin

Gdy nastąpi niespodziewana awaria zasilania, przenośne agregaty prądotwórcze mogą okazać się niezastąpione. Dzięki nim najważniejsze urządzenia w domu takie jak lodówki i zamrażarki, telefony komórkowe czy laptopy, będą nadal działać. Przenośne generatory łączą potrzebną moc z elastycznością, dzięki czemu można je zabrać w dowolne miejsce. 

Dzięki szerokiej gamie zastosowań przenośne generatory elektryczne zapewniają komfort energii elektrycznej bez instalacji — niezależnie od tego, czy przebywasz na kempingu, pracujesz, czy chcesz dostarczyć energię wybranym urządzeniom gospodarstwa domowego. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące przenośnych agregatów prądotwórczych.

Co warto wiedzieć o przenośnych agregatach prądotwórczych

Średnie zapotrzebowanie energetyczne w przeciętnym gospodarstwie domowym wynosi od około 25 do 40 kilowatów, więc aby zasilić cały dom, będziesz potrzebował generatora rezerwowego o mocy co najmniej 30 kW.  Agregat prądotwórczy przenośny ma z reguły limitowaną moc i oferuje znacznie krótszy czas działania (do 16 godzin). Z tego względu nie nadaje się do zasilania całego domu. 

Urządzenia te sprawdzają się przede wszystkim w pojazdach kempingowych, na wycieczkach, w ogrodzie. Choć pozwalają zasilać niektóre urządzenia domowe w nagłych wypadkach, nie są zalecane do użytku podczas długotrwałych przerw w dostawie prądu.

Czy mogę przenośnego agregatu prądotwórczego do elektroniki wrażliwej na wahania napięcia?

To częste pytanie, a odpowiedź może się różnić w zależności od tego, co chcesz podłączyć. Agregat walizkowy ma mniejsze zbiorniki paliwa, więc trzeba je uzupełniać częściej, co oznacza, że ​​nie jest zalecany do zasilania urządzeń elektronicznych wrażliwych na wahania napięcia, takich jak komputery lub telewizory. W takim przypadku lepiej sprawdzą się stacjonarne generatory rezerwowe. 

Zobacz też:  Czy należy zgłaszać zakończenie budowy instalacji gazowej?

Agregat walizkowy Honda — dlaczego warto go wybrać? 

Wśród przenośnych agregatów prądotwórczych, dużą popularnością cieszą się agregaty walizkowe Honda z wygodną rączką do przenoszenia. Charakteryzują je kompaktowe rozmiary, niska waga i optymalna wydajność. Agregat walizkowy Honda jest także znacznie cichszy w porównaniu do modeli rezerwowych, ponieważ ma izolowaną akustycznie obudowę i unikalny system tłumika wydechu, który niweluje hałas silnika. 

Agregat walizkowy Honda jest mały, ale wyposażony w funkcje i innowacje, które zapewnią wydajną moc do zasilania czułego sprzętu elektronicznego na świeżym powietrzu. Połączenie lekkich materiałów i konstrukcji oraz ergonomiczny uchwyt sprawiają, że urządzenie jest łatwy do podnoszenia i przenoszenia, a także zajmuje niewiele miejsca w garażu.

Gdzie zamówić przenośny agregat prądotwórczy

Największy wybór przenośnych agregatów prądotwórczych znajdziesz w ofercie firmy Akmel z siedzibą w Woli Mieleckiej. Zapoznaj się już dzisiaj z bogatym asortymentem sklepu i złóż zamówienie bez wychodzenia z domu. Eksperci firmy Akmel doradzą Ci w wyborze odpowiedniego sprzętu, który sprosta Twoim indywidualnym wymaganiom. Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też