Jakie rodzaje dwuteowników są dostępne na rynku stali? Oto co warto o nich wiedzieć!

Dwuteowniki stalowe to wyroby staliwne przerobione plastycznie. Dzięki temu można uzyskać umocnienie struktury poprzez usunięcie dyslokacji międzykomórkowych. Dwuteowniki stalowe w przekroju przypominają literę „I” z górną oraz dolną płaską podstawą. Wspomniane stopki połączone są z belką o określonych grubościach, w zależności od konkretnych zastosowań. Jakie rodzaje dwuteowników można spotkać na rynku stali? Sprawdzamy to!
Marcin

Rodzaje teowników stalowych

Jednym z bardziej popularnych wyrobów budowlanych jest wykonane ze stali teownik. Rodzaje tego specjalnej konstrukcji kształtownika mogą być dość zróżnicowane i w dużej mierze zależą od specyfiki zastosowania. Dość popularne są w ostatnim czasie dwuteowniki 180. Ich wysokość daje możliwość zastosowania niemal w każdej konstrukcji budowlanej oraz dziedzinie budowy maszyn. Różnego rodzaju ruszty, wsporniki oraz podpory są podstawą zastosowania właśnie teowników.

Teowniki 4 mm są z kolei wykorzystywane do bardziej precyzyjnych prac, jak na przykład konstrukcje nośne oraz ramy urządzeń. Warto pamiętać, że każda konstrukcja stalowa powinna być wykonana solidnie. Jej jakość zależy od swoich fundamentów, a dwuteownik stalowy jest jednym z kluczowych elementów tych podstaw. 

Jako integralna część wielu konstrukcji, począwszy od budynków komercyjnych po przemysłowe konstrukcje stalowe kończąc, dwuteownik zapewnia stabilność i trwałość, które są niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa i efektywności. 

Teowniki stalowe w zastosowaniach konstrukcyjnych

Teowniki stalowe to bardzo wartościowy wyrób mający zastosowanie do wszelkiego rodzaju konstrukcjach budowlanych i maszynowych. Najpopularniejsze są kształtowniki „T” oraz podwójne „T” wykonane w technologii walcowania na   gorąco. Jest to wysokiej jakości produkt będący stopem żelaza, węgla i innych dodatków niestopowych (takich, jak np. krzem, aluminium, miedź).

Dwuteowniki stalowe są powszechnie stosowane w wielu różnych zastosowaniach konstrukcyjnych, takich jak:

  • szeroko rozumiana inżynieria – teowniki stalowe są wykorzystywane w różnych zastosowaniach inżynieryjnych, takich jak konstrukcje mostowe i maszyny,
  • meble – w tym przypadku wyroby stalowe teownikowe o stopce podwójnej („dwuteownikowej”) są wykorzystywane do budowy mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz konstrukcji metalowych; w tym zakresie teowniki stalowe są powszechnie wykorzystywane do budowy ram, podpór i innych elementów konstrukcyjnych.
Zobacz też:  Jak znaleźć mieszkanie, które będzie energooszczędne?

Wysoką jakość usług dopasowaną do indywidualnych potrzeb klientów oferują dwuteowniki Moris.

Dwuteowniki stalowe – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wyroby stalowe o konkurencyjnej jakości, które są przeznaczone do produkcji zaawansowanych ram stalowych, powinny posiadać szeroki zakres wspomagania wytrzymałościowego. Dla przykładu:

  • dwuteowniki 180 są często wykorzystywane do budowy konstrukcji stalowych, takich jak słupy, dźwigary, belki czy też ramy,
  • dwuteowniki stalowe 4m1  to materiały bardzo odporne na korozję oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. 

W budownictwie: Dwuteowniki 4m1 są wykorzystywane do budowy szkieletów budynków, mostów, wiaduktów i innych konstrukcji. Są one również stosowane do budowy ramp, schodów i innych elementów infrastruktury. 

Ich zaletą jest duża odporność na działanie naprężeń doraźnych, w związku z powyższym sprawdzą się doskonale do budowy samochodów, ciężarówek i pociągów. Warto sprawdzić właściwości dwuteowników, które mogą być dopasowane pod indywidualne zapotrzebowanie klienta.

Materiał promocyjny.Zobacz także:
Archiwum: listopad 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też