Ile kosztuje budowa domu 100m2?

Ile kosztuje budowa domu 100m2?

Marcin

Budowa domu to ogromne obciążenie dla domowego budżetu. Wielu młodych inwestorów nie posiada odpowiedniej ilości pieniędzy, by zdecydować się na realizację inwestycji wyłącznie z posiadanych oszczędności. Coraz popularniejsze stają się więc kredyty i pożyczki pozabankowe. Jaki jest ostateczny koszt budowy domu o powierzchni nieprzekraczającej 100 m2 i w jaki sposób pozyskać finansowanie na jego budowę? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Galopująca inflacja i coraz wyższy koszt budowy domu jednorodzinnego

Ogromne podwyżki cen drewna, stali i betonu sprawiły, że koszt budowy przeciętnego domu jednorodzinnego wzrósł w ostatnich 12 miesiącach o około 25%. Niestety to nie koniec wysokich cen, wydaje się, że obecna sytuacji geopolityczna i coraz trudniejszy dostęp do kredytów sprawią, że ceny będą rosły jeszcze szybciej. Ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego na początku 2022 roku? Trudno to jednoznacznie określić, bo wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań. Inny koszt generuje niewielki dom wykonany w klasycznej technologii, inny natomiast dom energooszczędny, którego cena może być wyższa nawet  50-60%.

Można jednak przyjąć, że koszt budowy domu o powierzchni nieprzekraczającej 100 m2 to obecnie około 400 000 zł. Jak łatwo policzyć, cena 1 m2 powierzchni kosztuje nas w tym przypadku około 4000 zł. Biorąc pod uwagę ceny mieszkań w dużych miastach, wydaje się, że jest ona i tak bardzo niska. Pamiętajmy, że za 1 m2 mieszkania w bloku płacimy coraz częściej powyżej 10 000 zł. Wszystko to sprawia, że pomimo ogromnych podwyżek materiałów budowlanych budowa domów wciąż cieszy się ogromną popularnością w całym kraju. Oczywiście, żeby zbudować dom, należy kupić działkę, która wcale nie jest tania, ale mimo wszystko perspektywa mieszkania we własnym domu jest dla wielu z nas niezwykle kusząca.

Zobacz też:  Buty Panter - niezawodność i wygoda na każdej budowie

W jaki sposób uzyskać finansowanie na budowę domu jednorodzinnego?

Do wyboru mamy kredyty hipoteczne i różnego rodzaju pożyczki w instytucjach pozabankowych. Niestety pierwsza opcja staje się coraz mniej popularna, ponieważ rosnące stopy procentowe mocno zmniejszają zdolność kredytową wielu osób. To właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszy się pożyczka długoterminowa w instytucjach pozabankowych. Charakteryzuje ją wyjątkowa prostota w zaciągnięciu oraz bardzo dobre warunki i dostępność pieniędzy w krótkim czasie. Tutaj nie potrzebujemy całej masy dokumentów potwierdzających zarobki, wystarczy wypełnić prosty wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie.

Pieniądze otrzymujemy bardzo szybko, a wiele firm gwarantuje wykonanie przelewu nie później jak 15 minut po ostatecznej weryfikacji. To wszystko sprawia, że budowa domu w tych trudnych czasach w dalszym ciągu jest możliwa. Dobra dostępność do pieniędzy to podstawa pozwalająca wybierać komfortowe i energooszczędne rozwiązania do domu, które w przyszłości mocno ograniczą koszty eksploatacyjne. Montując w domu pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne można uniezależnić się od cen prądu i gazu, a pieniądze te poświęcić na spłatę zobowiązania.

Przeczytaj także: Jak uzyskać kredyt na fotowoltaikęZobacz także:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też