Ogrzewanie gazowe – 5 zalet dla firm

Zapewnienie odpowiednich temperatur w firmie często jest z jednym z najbardziej kapitałochłonnych aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa. W wielu branżach ze względu na wygodę i bezobsługowość wykorzystuje się elektryczne maty lub grzejniki konwektorowe, ale coraz częściej właściciele mniejszych i większych biznesów przechodzą na ogrzewanie gazowe. Dlaczego wybierają oni LPG dla firm? Podobnie jak w przypadku rozwiązań na prąd da się je w pełni zautomatyzować, a jednocześnie zyskać szereg innych atutów. Czytaj dalej i poznaj korzyści z inwestycji w zbiornik LPG.
Marcin

Niskie koszty

  Prowadzenie biznesu to przede wszystkim optymalizacja i minimalizacja wydatków. Jedna kilowatogodzina energii cieplnej uzyskanej z gazu jest obecnie dużo tańsza, niż jej odpowiednik uzyskany z energii elektrycznej — można to łatwo sprawdzić, porównując ceny oferowane przez PGNiG i lokalnego dostawcę prądu. Mowa tu oczywiście o gazie sieciowym, a trzeba pamiętać, że oszczędności są jeszcze większe przy inwestycji w zbiornik LPG i przejściu na propan. W takiej sytuacji ogrzewanie gazowe odbywa się przy pomocy dokładnie takich samych kotłów automatycznych, jednak paliwo przechowuje się na własną rękę, zamiast pobierać je na bieżąco z sieci.

  Możliwość uzyskania najlepszych cen

  Posiadając zdolność do magazynowania gazu, można pozwolić sobie na swobodny wybór sprzedawcy. Przedsiębiorstwa dostarczające LPG dla firm dowożą paliwo na życzenie, więc można je zakupić w momencie, gdy cena na rynku jest najkorzystniejsza.

  Bezpieczeństwo i niezależność

  Przy ogrzewaniu elektrycznym jednym z istotnych czynników ryzyka są awarie sieci i przerwy w dostawach. Operatorzy oczywiście starają się je jak najszybciej usunąć, ale pozostanie nawet na kilka minut bez zasilania może dla wielu firm oznaczać ogromne straty. Posiadając własny zbiornik LPG wystarczy zadbać o jego regularne uzupełnienie, aby stać się niezależnym od czynników zewnętrznych — ogrzewanie gazowe jest więc doskonałą receptą nie tylko na oszczędności, ale również na niezależność.

  Komfort użytkowania

  Wybierając prąd jako podstawowe źródło ogrzewania, jest się często skazanym na konwektorowe grzejniki elektryczne, które mocno przesuszają powietrze. Tego problemu można uniknąć, wybierając LPG dla firm — gazowa podłogówka zapewnia równomierny rozkład ciepła, co przekłada się na komfort termiczny wszystkich pracowników.

  Niższe emisje CO2

  Rosnące wymagania pod kątem ochrony środowiska sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie skłaniają się ku ekologicznym rozwiązaniom. Wymagają tego nie tylko regulacyjne organy państwowe, ale też konsumenci poszukujący rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Ogrzewanie gazowe jest dużo mniej emisyjne, niż jego elektryczna alternatywa. Decyduje o tym przede wszystkim obecny kształt systemu elektroenergetycznego. Polskie elektrownie zasilane są głównie węglem, który stanowi mocno emisyjne paliwo kopalne, a to przekłada się to wprost na ślad węglowy samego ogrzewania elektrycznego — jest ono ekologiczne tylko wtedy, gdy zasilamy je prądem z fotowoltaiki lub elektrowni wiatrowych. W przeciwnym wypadku bardziej przyjazny będzie gaz LPG dla firm.

  Zobacz też:  Farma off-site dla biznesu

  Zapewnienie odpowiedniego zasilania i ogrzewania w firmach to często duży wydatek. Coraz więcej przedsiębiorców wybiera ogrzewanie gazowe, a w szczególności LPG, nad elektryczne. Dlaczego? Ogrzewanie gazowe oferuje wiele korzyści: niższe koszty (energia cieplna z gazu jest tańsza niż elektryczna), możliwość uzyskania korzystnych cen dzięki magazynowaniu gazu, większe bezpieczeństwo i niezależność od sieci, komfort użytkowania (brak przesuszania powietrza) oraz niższe emisje CO2 w porównaniu z ogrzewaniem opartym na energii węglowej. W kontekście ochrony środowiska i rosnących wymagań ekologicznych, wybór LPG staje się bardziej atrakcyjny dla firm.

  Materiał promocyjny   Zobacz także:
   Archiwum: październik 2023
   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Zobacz też