ile kosztuje naładowanie hulajnogi

Ile kosztuje naładowanie hulajnogi?

Marcin

Przed zakupem takiego sprzętu warto wiedzieć, ile kosztuje naładowanie hulajnogi elektrycznej. Na rynku oferuje się modele o zróżnicowanej specyfikacji, a to wpływa na późniejsze koszty eksploatacji. Sprawdź, jak je oszacować!

Niestety nie wszystko zależy od użytkownika czy producenta hulajnóg. Ceny prądu systematycznie rosną, a wraz z nimi zwiększa się koszt używania urządzeń elektrycznych. Zatem na które parametry techniczne zwracać uwagę? Przede wszystkim na moc silnika, pojemność akumulatorów, masę pojazdu i sprawność poszczególnych komponentów. Obecnie koszt ładowania hulajnogi zwykle zaczyna się od ok. 20 groszy. Pamiętaj, że twój styl jazdy i sposób dbania o sprzęt także wpływa na poziom zużycia energii.

Ile kosztuje naładowanie hulajnogi elektrycznej – policz to samodzielnie!

Moc silnika, prędkość, waga pojazdu i samego użytkownika, a nawet opony. To najważniejsze czynniki, które decydują o zapotrzebowaniu na prąd, w konsekwencji także decyzji producenta w zakresie montowanej baterii. Duża i ciężka hulajnoga elektryczna z siedzeniem z natury rzeczy potrzebuje więcej mocy niż lekki model przeznaczony dla dzieci. Aby w przybliżeniu oszacować koszty ładowania, musisz znać poniższe parametry:

  • pojemność akumulatorów;
  • sprawność ładowania;
  • cenę energii elektrycznej.

Jak z tego policzyć, ile kosztuje naładowanie hulajnogi? Podziel pojemność baterii przez jej sprawność – tak oszacujesz ilość energii, jakiej wymaga uzupełnienie stanu baterii od 0 do 100%. Potem pozostaje tylko pomnożyć otrzymaną wartość przez cenę prądu, pilnując przy tym przekształceń liczb do odpowiednich wielkości.

Pojedyncze ładowanie hulajnogi to koszt kilkudziesięciu groszy

W ostatnich miesiącach stawki na giełdzie energii oscylują wokół 70 gr/kWh. I pewnie będą tylko rosnąć, choć np. posiadacze paneli fotowoltaicznych nie będą się tym tak mocno przejmować. Pojemność baterii bywa niezwykle zróżnicowana – za przykład posłuży nam jeden z nowszych modeli lubianej marki, którego akumulator ma 474 Wh, czyli 0,474 kWh. Natomiast sprawność procesu ładowania zazwyczaj oscyluje wokół 90%. Ile kosztuje naładowanie hulajnogi elektrycznej?

  • 0,474 ÷ 0,9 ≅ 0,527 kWh na jedno ładowanie;
  • 0,527 × 70 ≅ 37 groszy.
Zobacz też:  Poznaj tajniki akcesoriów do czujników temperatury

To tylko jeden z wielu wariantów i nie należy traktować go jako reprezentatywnego dla wszystkich hulajnóg. Poważnym błędem byłoby traktowanie tak zróżnicowanej kategorii produktów jako całość. Są modele z bateriami mniejszymi od 250 Wh, ale przecież pojemność to nie wszystko. Duże znaczenie ma także przestrzeganie zaleceń z zakresu:

  • niedopuszczania do całkowitego rozładowania akumulatorów;
  • przeładowywania ogniw;
  • przechowywania i uzupełniania energii w odpowiednich warunkach (liczą się m.in. temperatura, wilgotność).

Praca przy obsłudze hulajnóg elektrycznych do wypożyczenia a koszty ładowania

Nie brakuje ogłoszeń, które oferują zarobek za zbieranie urządzeń pozostawionych gdzieś w ciemnych uliczkach, ładowanie baterii i odstawianie pojazdów do określonego punktu. Jeśli poważnie rozważasz taką opcję, musisz wiedzieć, ile kosztuje ładowanie hulajnogi. Dodaj do tego przejazdy samochodem (ceny paliw też nie spadają) i czas, który trzeba na to poświęcić. Dopiero kiedy masz pełną wiedzę o orientacyjnych kosztach własnych, możesz rzetelnie ocenić proponowane ci stawki.

Jest wiele poprawnych odpowiedzi na pytanie o to, „ile kosztuje naładowanie hulajnogi elektrycznej?” – i wiesz już, jak to policzyć. Dbaj o swój pojazd, a będzie ci dobrze służyć przez wiele lat, dostarczając mnóstwo czystej przyjemności z jazdy!Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też