Jak ładować samochód elektryczny, mieszkając w bloku?

Jak ładować samochód elektryczny, mieszkając w bloku?

Avatar

Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne w naszym społeczeństwie – nic w tym dziwnego, coraz więcej osób jest świadoma konieczności dbania o środowisko, a samochody elektryczne są dla niego korzystne. 

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z praktycznyekspert.pl

Gdzie ładować samochód elektryczny?

Coraz częściej na ulicach widzimy samochód elektryczny. Być może Ty sam również zastanawiasz się nad zakupem samochodu elektrycznego – to świetna decyzja, i powinieneś to zrobić jak najszybciej. Jeśli dopiero co kupiłeś samochód elektryczny, lub zastanawiasz się nad tą inwestycją, z pewnością zadajesz sobie pytanie – gdzie i jak naładować samochód elektryczny? Jeszcze większy problem pojawia się, jeśli mieszkasz w bloku – nie masz wtedy przecież bezpośredniego dostępu do gniazdka elektrycznego na swoim podwórku. Istnieje jednak coraz więcej punktów ładowania samochodów elektrycznych – na przykład na stacjach paliw. Bez problemu znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz naładować samochód elektryczny, jeśli mieszkasz w bloku. 

Zalety samochodów elektrycznych 

Zakup samochodu elektrycznego to świetna decyzja. Jeśli jednak nadal nie do końca potrafisz się zdecydować na zakup samochodu elektrycznego, być może potrzebujesz dowiedzieć się na jego temat znacznie więcej, niż tylko to, gdzie możesz go ładować. Coraz więcej widzimy na ulicach samochody elektryczne – czemu zawdzięczają swoją popularność? Z pewnością można powiedzieć, że jedną z największych zalet samochodów elektrycznych jest ich przyjazność środowisku. Wzrasta świadomość społeczeństwa na temat dbania o środowisko, a to właśnie może być jednym z głównych powodów popularności, i w ogóle wynalezienia samochodów elektrycznych. Zdecydowanie warto zdecydować się na jego zakup. Sprawdź, jakie są zalety samochodów elektrycznych?

  • Samochody elektryczne cechuje znacznie większa wydajność, niż mają samochody, które tankujemy paliwem. Osiągi takich pojazdów mogą być znacznie większe niż samochodów z silnikami spalinowymi, które produkują emisję ciepła, w wyniku czego tracą moc. 
  • Znacznie niższa awaryjność to cecha, która zdecydowanie przekonuje do kupna samochodu elektrycznego. Mniejsza awaryjność wynika z tego, że nie posiadają różnego rodzaju filtrów czy płynów i innych skomplikowanych części. 
  • Są ciche. Ich praca jest praktycznie niesłyszalna, dlatego będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią hałasu i są świadome, że osoby w ich otoczeniu także szanują ciszę. 
  • Proste ładowanie – samochód elektryczny możesz naładować w swoim domu, nawet wykorzystując energię z fotowoltaiki. Jeśli mieszkasz w bloku, możesz naładować samochód elektryczny w wielu dostępnych do tego celu punktach, które znajdują się już niemal w każdym mieście. 
  • Ceny paliwa dynamicznie się zmieniają – zazwyczaj tylko w jedną stronę. Nie mamy do czynienia z tak dynamicznymi zmianami cen energii elektrycznej, dlatego cena naładowania samochodu elektrycznego nie zaskoczy Cię tak, jak wizyta na stacji benzynowej. 
  • Oczywistą wadą jest dbałość o środowisko. Przyszłość jest teraz, dlatego miejmy świadomość faktu, że nasze środowisko nie jest w najlepszym stanie.
Zobacz też:  Energetyka w Szwecji. Skąd Szwedzi czerpią prąd?

Ile kosztuje samochód elektryczny.

Zakup nowego samochodu to często bardzo poważna inwestycja. Koszty takiego zakupu należy bardzo dokładnie przemyśleć. Zależnie od Twojego budżetu, może być to świetna inwestycja lub wydanie pieniędzy, które mógłbyś przeznaczyć inaczej, być może lepiej. Jednak naszym zadaniem nie jest decydowanie, co mają kupować konsumenci, a jedynie doradzanie im, jakie jest dla nich najkorzystniejsze wyjście. Nowe samochody elektryczne co prawda w dalszym etapie użytkowania są znacznie tańsze niż samochody tradycyjne, jednak przeciętny samochód elektryczny jest znacznie droższy, niż nowy samochód tradycyjny ze średniej półki. Ile zatem kosztuje samochód elektryczny? Zależnie od producenta i modelu, jest to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Samo ładowanie jest znacznie tańsze, niż samochód na inne paliwo.



Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też