Analizator spalin do kotłów: po tych cechach poznasz najlepsze produkty na rynku

Od nowoczesnych systemów grzewczych oczekujemy przede wszystkim efektywności i zgodności z wyśrubowanymi normami dotyczącymi ochrony środowiska. W określeniu faktycznych parametrów wykorzystywanych urządzeń niezastąpiony okaże się analizator spalin. Sprawdźmy, czym kierować się, wybierając profesjonalny sprzęt.
Avatar

Czym jest analizator spalin do kotłów CO?

Efektem ubocznym procesów spalania zachodzących w wielu kotłach centralnego ogrzewania wykorzystywanych zarówno w naszych domach, jak i w przemyśle, jest oczywiście emisja spalin. Choć wydaje się, że jedyne, co należy z nimi zrobić, to odprowadzić w bezpieczny sposób, w rzeczywistości mogą okazać się bardzo przydatne z perspektywy użytkowników.

Analiza składu spalin i ich najważniejszych parametrów pozwala na określenie sprawności energetycznej źródła ciepła, a także stwierdzenie potencjalnych nieprawidłowości i profesjonalną regulację. Analizator spalin do LPG i kotłów bazujących na spalaniu olejów opałowych pozwala więc w bardzo prosty i nieinwazyjny sposób dowiedzieć się naprawdę sporo o sprawności instalacji.

Jak działa analizator spalin?

Z perspektywy profesjonalnych instalatorów i innych użytkowników z pewnością ważnym argumentem jest naprawdę prosty przebieg procesu analizy spalin. Nie zabiera zbyt wiele czasu i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi czy ingerencji w układ, więc po prostu nie warto pomijać tej czynności. Sprawdźmy, jak wygląda w przypadku analizatora spalin AFRISO:

  • aby przeprowadzić analizę spalin w kotle, należy umieścić sondę w czopuchu. Zwróć jednak uwagę na to, że wcześniej kocioł powinien przez pewien czas pracować.
  • Po umieszczeniu sondy zablokuj ją przy pomocy stożka.
  • W trakcie analizy spalin należy prawidłowo wyregulować kocioł. Jeśli zostanie przekroczona wartość CO (kolor tej wartości na wyświetlaczu zamieni się z czarnego na czerwony), należy niezwłocznie wyjąć sondę, aby nie dopuścić do jej uszkodzenia.
  • Po uzyskaniu oczekiwanych parametrów i zakończonej analizie możesz wydrukować wynik za pomocą specjalnej drukarki.
  • Zanim schowasz analizator spalin do kotłów CO do opakowania pozwól sensorom powrócić do standardowych wartości składu powietrza.
  • W przypadku kotłów kondensacyjnych sprawdź, czy w pułapce kondensatu nie nagromadził się kondensat – opróżnij zbiornik i wytrzyj go lub pozwól mu przeschnąć.
Zobacz też:  Produkcja znaków drogowych

Jaki analizator spalin wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem analizatora spalin, cena nie powinna być jedynym kryterium branym pod uwagę. Nowoczesne urządzenia będą przede wszystkim łatwe w obsłudze, więc sprawne posługiwanie się nimi nie będzie wymagało skomplikowanej nauki.

Urządzenie powinno umożliwiać również wykorzystanie karty pamięci pozwalającej na zapis danych. Istotną funkcją może być również integracja z aplikacjami komputerowymi usprawniająca analizę informacji i przedstawianie ich np. za pomocą wykresu. Największe korzyści osiągniesz, wybierając analizator spalin w zestawie z drukarką. To najprostszy sposób na utrwalenie wyników i tym samym wykazanie, że źródło ciepła działa w sposób optymalny i najbardziej efektywny.

Analizatory spalin powinny być przy tym lekkie, mobilne i odporne na zapylenie. Zwróć także uwagę na dodatkowe akcesoria oferowane przez producenta. Dzięki stworzonej z myślą o nich torbie transportowej lub walizce zyskasz pewność, że sprzęt będzie przenoszony w odpowiednich warunkach. Możesz także zakupić zestaw dodatkowych filtrów do pułapki kondensatu, aby być przygotowanym na realizację każdego projektu.

Materiał promocyjny



Zobacz także:
Archiwum: marzec 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też