Na czym polega filtracja oleju?

Na czym polega filtracja oleju?

Marcin

Olej jest elementem konstrukcyjnym maszyn i urządzeń, który ma do spełnienia wiele zadań. Nie tylko smaruje ruchome części, ale także odprowadza ciepło i zanieczyszczenia powstałe na skutek tarcia. Ponadto chroni układ przed korozją i szkodliwym działaniem wody oraz powietrza. Standardowy zabieg mający na celu usunięcie zanieczyszczeń to wymiana oleju. Jednak w przypadku dużych układów rozwiązanie to może okazać się uciążliwe, kosztowne i mało ekologiczne. Alternatywną metodę stanowi filtracja oleju. Przeprowadza się ją przy użyciu dopasowanych i uniwersalnych filtrów bez konieczności wymiany płynów. Tym zagadnieniem zajmuje się m.in. firma FHU Olbromski.

Skąd pochodzą zanieczyszczenia w oleju?

Zanieczyszczenia można podzielić na te zewnętrzne oraz wewnętrzne, wytrącające się w wyniku starzenia lub rozkładu oleju, powstają też na skutek tarcia. Wśród tych pochodzących z otoczenia wymienia się pył, czyli krzemionkę, zanieczyszczenia z procesu produkcyjnego oraz te pomontażowe, wprowadzone podczas prac remontowych lub serwisowych. Zanieczyszczenia wewnątrz układów to z kolei m.in. cząstki korozji, powłoki lakierniczej lub cząstki metaliczne powstające w wyniku eksploatacji urządzenia. Nie wszystkie widoczne są gołym okiem, dlatego warto zadbać o wybór dobrej jakości systemu filtrującego, który poradzi sobie nawet z najmniejszymi zanieczyszczeniami.

Na czym polega filtrowanie oleju przy pomocy systemów KLEENOIL?

Firma FHU Olbromski oferuje filtrowanie oleju hydraulicznego za pomocą systemów KLEENOIL. Dzięki nim możliwe jest wydłużenie żywotności płynów w układach. Usuwane są z nich tylko zanieczyszczenia, bez dodatków uszlachetniających. Płyny pozostają więc wciąż skuteczne. Filtry KLEENOIL czyszczą układy zawierające glikol i wydłużają ich eksploatację, co pozwala firmom ograniczyć wydatki. Brak odpadów umożliwia uniknięcie wydania dużych kwot na utylizację. Filtracja oleju hydraulicznego opiera się na wykorzystaniu systemów by-pass podłączanych do układu smarowania. Do czyszczenia pobiera się małą ilość środka smarującego i przepuszcza przez filtr. Płyn w układzie może wciąż pracować, a różnica w ciśnieniu oleju nie jest odczuwalna. Filtr produkowany jest z pulpy celulozowej i występuje pod postacią nawijanych na siebie gęsto włókien. To skuteczniejsze rozwiązanie niż korzystanie z systemów złożonych z pojedynczych filtrów. Pozwala usunąć naprawdę niewielkie drobinki metali oraz kurzu, z czym nie radzą sobie inne systemy. Dodatkowo filtr pochłania i zabezpiecza wilgoć przedostającą się do układu smarowania. Włókna wchłaniają cząsteczki wody i zatrzymują je wewnątrz filtrów. To dokładna metoda filtracji, która umożliwia ograniczenie częstych wymian oleju i pieniędzy.

Zobacz też:  Ruchoma klapka na skrzydle samolotu- po co ona jest?

Filtrowanie oleju – FHU Olbromski

Firma FHU Olbromski oferuje usługi filtracji oleju w wielu maszynach i pojazdach. Jest to możliwe dzięki urządzeniom dostosowanym odpowiednio do wielkości układów. Cały proces trwa około kilku godzin, lecz jest to zależne od objętości i poziomu zanieczyszczeń. By maksymalnie spełnić oczekiwania każdej osoby, firma oferuje swoje usługi przez siedem dni w tygodniu w punktach wskazanych przez klientów. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia postojów maszyn i linii produkcyjnych wynikających z wystąpienia zanieczyszczeń.Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też