profesjonalny odbiór mieszkania przez firmę zewnętrzną

Jak wygląda profesjonalny odbiór mieszkania przez firmę zewnętrzną?

Marcin

Przegląd techniczny ma miejsce w sytuacji, w której nabywca decyduje się na kupno mieszkania/domu od dewelopera. Zawsze zakończony jest on podpisaniem protokołu odbioru, nawet jeżeli w czasie trwania przeglądu okaże się, że w nieruchomości znajdują się pewne usterki czy niedociągnięcia – w takim przypadku w protokole musi zostać uwzględniony czas ich usunięcia. Warto przy tym wiedzieć, że nabywca nie musi samodzielnie dokonywać odbioru mieszkania od dewelopera. Ma on możliwość zlecenia tego zdania profesjonalnej firmie.

Odbiór mieszkania od dewelopera ze specjalistą

Odbiór techniczny to niezbędny element każdego zakupu domu czy mieszkania z rynku pierwotnego, gdy umowa zakupu została nawiązana jeszcze zanim nieruchomość powstała. Nabywca wcale nie musi dokonywać odbioru technicznego mieszkania samodzielnie. Może skorzystać ze wsparcia specjalisty, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem (nawet pomimo konieczności poniesienia przy tym dodatkowych kosztów), który doskonale zna się na wszystkich kwestiach związanych z budownictwem i wykończeniami i będzie w stanie szybciej i skuteczniej znaleźć ewentualne usterki czy niedociągnięcia. Fachowcy w tej dziedzinie doskonale znają zasady postępowania, będą w stanie zauważyć znacznie więcej niż przeciętny człowiek.

Dodatkową zaletą związaną z wykorzystaniem przy odbiorze technicznym specjalistów jest to, że dysponują oni profesjonalnym sprzętem, pozwalając na dokładne sprawdzenie wszystkich najważniejszych parametrów technicznych charakteryzujących daną nieruchomość.

Odbiór z firmą zewnętrzną – o czym należy pamiętać?

W czasie odbioru nieruchomości od dewelopera nabywca nie musi, choć powinien stawić się na miejscu u razem ze specjalistą dokonać oględzin i sporządzenia protokołu z odbioru technicznego mieszkania. W czasie kontroli musi zostać zweryfikowane, czy mieszkanie spełnia wszystkie warunki zawarte w umowie deweloperskiej. Jeżeli specjalista stwierdzi, że są w nieruchomości jakieś wady czy niedociągnięcia, koniecznie musi ten fakt zostać uwzględniony w protokole odbioru. Dodatkowo ważne jest, by deweloper określił czas naprawy wykrytych nieprawidłowości.

Zobacz też:  Wypożyczenie sprzętu budowlanego nigdy nie było prostsze!

W przypadku odbioru domu szczególnie ważna jest obecność specjalisty. Dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do kamienic czy bloków w takim miejscu nie ma żadnych części wspólnych dzielnicy z innymi mieszkańcami. W związku z tym nabywca jest jedyną osobą odpowiedzialną za stan techniczny obiektu.

Jak wygląda odbiór nieruchomości od dewelopera z firmą zewnętrzną?

Odbiory mieszkań od dewelopera niemal zawsze wyglądają tak samo, niezależnie od tego, czy nabywca decyduje się na samodzielną realizację tego zadania, czy powierza je profesjonalistom.

Firmy zewnętrzne zajmujące się profesjonalnym odbiorem mieszkań dysponują nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem oraz profesjonalnym sprzętem, pozwalającym na bardzo dokładne sprawdzenie poprawności wykonania każdego elementu w nieruchomości.

Istotne jest sprawdzenie tego, czy ściany i podłogi są proste. Ważna jest również jakość i łatwość użytkowania stolarki okiennej oraz drzwi. Nie należy również zapominać o sprawdzeniu szczelności instalacji oraz prawidłowości działania wentylacji.

Choć kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego nie wymaga podpisywania protokołu odbioru technicznego, w tym przypadku również można skorzystać ze wsparcia profesjonalisty, który oceni, w jakim stanie technicznym znajduje się nieruchomość, która ma zostać nabyta.

Koszty odbioru technicznego mieszkania od dewelopera przez firmę zewnętrzną

Sam odbiór techniczny – jeżeli jest samodzielnie przeprowadzany przez nabywcę nieruchomości – nie jest odpłatny. Koszty pojawiają się dopiero wtedy, gdy przy ocenie stanu technicznego nieruchomości wykorzystywana jest pomoc firmy zewnętrznej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają pojęcia o technikach budowlanych i zasadach konstruowania nieruchomości. To jak wysokie będą opłaty, zależne jest przede wszystkim od indywidualnego cennika firmy. Dodatkowo wpływ na koszty ma metraż nieruchomości oraz zakres wykonywanych w czasie odbioru czynności.Zobacz także:
Zobacz też:  Drabina dla elektryka – jak wybrać? Ważne wskazówki
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też