Jakie sprzęty do pielęgnacji cery warto mieć w domu?

Jakie sprzęty do pielęgnacji cery warto mieć w domu? Zasady dobierania kosmetyków i akcesoriów do potrzeb skóry

Marcin

W domowych warunkach i na własnych zasadach każda kobieta może doskonale zadbać o swoją urodę. Korzystając z nowoczesnych sprzętów oraz wysokiej jakości kosmetyków, można samodzielnie przeprowadzić szereg doskonałych zabiegów. 

Urządzenie do mikrodermabrazji 

Kolki, atopowe zapalenie skóry u niemowlaka, ulewanie oraz nieprzespane noce to główne przyczyny zmęczenia młodych matek. Trudno będzie wyrwać się im na kilka godzin w SPA, lecz znalezienie kwadransa na domowy zabieg mikrodermabrazji jest w zasięgu ich możliwości. 

W okresie jesienno-zimowym warto wykonywać delikatne, lecz regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Urządzenia do przeprowadzania domowej, bezpiecznej mikrodermabrazji zostały wyposażone w odpowiednie głowice. Ich zadaniem jest precyzyjnie i ostrożnie ścierać pojedyncze warstwy martwego naskórka. W efekcie skóra staje się gładka i jędrna, a zmarszczki spłycone. 

Szczoteczka soniczna do oczyszczania skóry 

Szczoteczka tego typu to najpopularniejsze akcesorium do pielęgnacji skóry. Sprawdzi się zarówno osobom cieszącym się zdrową, gładką cerą, jak i tym borykającym się z trądzikiem. 

Szczoteczka soniczna pozwala pogłębić codzienne oczyszczanie skóry. Ze względu na emitowane drgania oraz fale dźwiękowe, jej działanie jest bardzo efektywne, a mimo to nie podrażnia powierzchni skóry. 

Tego typu zabieg można w domowych warunkach z powodzeniem wykonywać co kilka dni, nawet 2-3 razy w tygodniu. Każdorazowo wystarczy poświęcić kilka minut i użyć ulubionego żelu. 

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego 

Borykając się z chorobami wieku dziecięcego, smarując maścią potówki u niemowlaka, a także podając w nocy lekarstwa i mleko, każda młoda mama zasługuje na chwilę relaksu. W tym czasie warto zrobić coś dla siebie, co każdej kobiecie przypomni, że jest nie tylko matką, ale również osobą. 

Peeling kawitacyjny to zabieg łagodny i bardzo prosty do wykonania w domowych warunkach. Urządzenie do kawitacji jest niewielkie i stosunkowo niedrogie.

Zobacz też:  Czym się różni inwerter hybrydowy fotowoltaiczny od zwykłego?

Przed użyciem należy dokładnie umyć twarz delikatnym żelem. Skóra musi być cały czas wilgotna, w tym celu można używać toniku lub wody. Szpatułka generująca fale ultradźwiękowe powinna być przyłożona do twarzy pod kątem 45 stopni. Po kilkukrotnym dokładnym, lecz powolnym przejechaniu po całej skórze zabieg jest zakończony. W efekcie skóra będzie głęboko oczyszczona, a wszelkie środki pielęgnacyjne wnikną dużo głębiej. 

Po oczyszczeniu skóry można nałożyć serum lub ampułkę i ulubiony krem. Urządzenie należy zdezynfekować. 

Domowy peeling kawitacyjny można stosować raz na tydzień. Świetnie sprawdzi się również u osób mających cerę problemową. Warto jedynie omijać lub traktować znacznie delikatniej zmiany trądzikowe. 

Sauna do twarzy 

Osoby borykające się z zaskórnikami i wypryskami znają pozytywne działanie temperatury i wilgoci na skórę twarzy. Najlepiej widać to po kąpieli, gdy wszystkie zmiany można znacznie łatwiej oczyścić. 

Podobne działanie wykazuje sauna do twarzy. To precyzyjne urządzenie pozwalające dokładnie oczyścić konkretny obszar. W efekcie skóra staje się gładka i miękka. Pory się zwężają, a nadmiar sebum można z łatwością usunąć. 

Pojedynczy zabieg tego typu przeprowadzony w domowych warunkach trwa jedynie 10-15 minut. 

Urządzenie do mezoterapii 

Mezoterapia igłowa jest chętnie wybieranym zabiegiem. Oferują go liczne salony urody, a także rozbudowane SPA. W domowych warunkach lepiej sięgnąć po odmianę mikroigłową lub całkowicie bezigłową. Choć efekty będą łagodniejsze, zabieg będzie bezpieczny. Efekty można zaobserwować już po pierwszej próbie. Cera będzie napięta, gładka oraz głęboko odżywiona i dotleniona. 

Po dokładnym oczyszczeniu skóry i zmyciu makijażu należy ją delikatnie zwilżyć. Przed rozpoczęciem zabiegu, koniecznie trzeba nałożyć dobrze dopasowany krem lub serum. Poruszając głowicą po twarzy, należy wykonywać okrężne, lekkie ruchy. Po kilku minutach zabieg będzie skończony, a każda kobieta będzie mogła cieszyć się promienną cerą. 

Zobacz też:  Mój Prąd 5.0 – dofinansowanie do fotowoltaiki 2023


Zobacz także:
Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też