Jaki piec gazowy kondensacyjny do domu 120m2 - Podpowiadamy

Jaki piec gazowy kondensacyjny do domu 120m2 – Podpowiadamy

Avatar

Piece gazowe kondensacyjne często wymieniane są jako najlepsza alternatywa dla modeli tradycyjnie występujących na rynku. Nie da się jednak ukryć, że piec ten musi być odpowiednio dopasowany, by mógł rzeczywiście pracować możliwie jak najbardziej wydajnie. Tak więc jaki piec gazowy kondensacyjny do domu 120 m2?

Piece gazowe kondensacyjne- oszczędna alternatywa 

Piece gazowe kondensacyjne cieszą się ogromnym powodzeniem na obecnym rynku. Co ciekawe, można powiedzieć nawet to, że zaczynają one wypierać klasyczne odpowiedniki i gościć w domach coraz większej ilości osób. Tak naprawdę nie ma się co temu dziwić, gdyż maksymalna sprawność pieców kondensacyjnych gazowych często oceniana jest miarą 110 procent! Co więcej, nie ma w tym ani grama przesady, a wystarczy jedynie nieco bliżej przyjrzeć się temu w jaki sposób piece te działają. Jak się okazuje, nie jest niezwykle skomplikowany mechanizm, gdyż w momencie kiedy w piecu kondensacyjnym spalane jest paliwo- czyli w tym wypadku gaz, wówczas wytwarza się woda oraz dwutlenek węgla. W tym samym procesie spalania, w przypadku pieców tradycyjnych w momencie kiedy powstają spaliny, to razem z nimi na zewnątrz wydziela się również woda, w postaci zmienionej formy fizycznej czyli pary wodnej. Niemniej jednak kotły kondensacyjne w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników odbierają ciepło z powstałej w spalinach pary wodnej. W tradycyjnych piecach gazowych, ciepło ze spali i zawartej w nich pary wodnej zostaje bezpowrotnie utracone. To właśnie jest głównym sekretem i świadczy o niezwykle wydajnym działaniu pieców gazowych kondensacyjnych. To właśnie one zaliczają się do jednych z najbardziej oszczędnych pieców gazowych, z jakimi można obecnie spotkać się na rynku. Nic więc dziwnego, że stawia na nie obecnie wiele gospodarstw domowych, którym zależy przede wszystkim na znacznym obniżeniu rachunków, a także na piecu, który będzie działał niezwykle sprawnie oraz z ponadprzeciętną wydajnością.

Zobacz też:  Jaki piec na pellet do domu 200m2

Jaki wybrać piec gazowy kondensacyjny do domu o powierzchni 120 m2?

Większość gospodarstw domowych decyduje się na piece gazowe kondensacyjne, głównie z uwagi na to, że przy jego pomocy możliwe jest dość skuteczne obniżenie rachunków. Niemniej jednak by tak się rzeczywiście stało to piec gazowy kondensacyjny musi zostać odpowiednio dobrany. Wówczas będzie mógł on pracować na wspomniane już 110 procent swojej wydajności. Tak więc jaki piec gazowy kondensacyjny do domu o powierzchni 120 m2 sprawdzi się najlepiej? Otóż, by odpowiedzieć na to pytanie w pierwszej kolejności należy przejść do obliczeń. Tak naprawdę trzeba wybrać piec, który będzie jak najbardziej wydajny, a jednocześnie jak najbardziej oszczędny. Tak więc warto się w pierwszej kolejności zastanowić, jak będzie wyglądało to w liczbach. Zakładamy, że do ogrzania jest 120 m2 domu jednorodzinnego, a roczne zapotrzebowanie na ciepło to około 100 kWh/m2, oraz załóżmy, że cena 1kWh w typowym kotle kondensacyjnym wynosi 0,23 złote. W ten sposób bardzo łatwo można obliczyć, że roczny koszt ogrzewania domu o wspomniane już powierzchni, przy wykorzystaniu pieca kondensacyjnego wyniesie około 2760 złoty. Piec kondensacyjny musi się charakteryzować więc wydajnością na podobnym poziomie, co parametry rocznego zapotrzebowania na ciepło danego budynku. Dla porównania można przywołać parametry kotłów tradycyjnych, gdzie cena za 1 kWh wynosi około 0,43 złoty. Tak więc dla ogrzania domu o powierzchni 120 m2 i wspomnianych już parametrach, rachunki będą kształtować się na poziomie około 5160 złotych. Do domu o powierzchni 120 m2 idealny będzie więc piec gazowy kondensacyjny o cyklu regulacji 2,8-20 kWh lub 2,8- 25 kWh, wówczas będzie on mógł pracować z pełną wydajnością, a rachunki będą nieporównywalnie niższe. Zobacz także:
Zobacz też:  Czym palić w piecu centralnym - Przydatne informacje
Archiwum: styczeń 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też