Czym można palić w piecu na ekogroszek?

Czym można palić w piecu na ekogroszek?

Avatar

Kotły na paliwa stałe są świetną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania elektrycznego. Nie tylko są one o wiele tańsze w eksploatacji, a paliwa do nich są ogólnodostępne. Jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kotłów są te na ekogroszek. Tak więc czym można palić w piecu na ekogroszek?

Piec na ekogroszek- dominujące rozwiązanie na rynku

Wraz z drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej, a także wprowadzonym przez rząd ogólnopolskim programie, który zobowiązuje posiadaczy tradycyjnych pieców czyli tak zwanych kopciuchów do ich wymiany, Polacy tłumnie zaczęli poszukiwać innych alternatyw, dzięki którym zapewnią sobie oni maksymalnie wysoki komfort cieplny. Okazuje się, że jedną z tego typu alternatyw okazały się piece na ekogroszek. Oczywiście mowa o modelach, które spełniają obecnie wyznaczone standardy ekologiczne i proces ich obsługi stał się o wiele bardziej zautomatyzowany niż w przypadku pieców sprzed wielu lat. Obecnie śmiało można powiedzieć, że to właśnie piece na ekogroszek stały się jedną z najpopularniejszych alternatyw na polskim rynku. Nie da się ukryć, że nowoczesne piece na ekogroszek są niezwykle łatwe w obsłudze i po prostu wygodne. Przede wszystkim można obsługiwać je w sposób intuicyjny oraz całkowicie bezpieczny. Co ciekawe kotły te często są wspomagane przez świetnie skoordynowane panele sterujące, więc to one samodzielnie dobierają odpowiednie parametry pracy, co nie jest już obowiązkiem użytkowników. Co więcej producenci pieców na ekogroszek również starają się stale wychodzić na przeciw oczekiwaniom użytkowników i w pełni zadbali o to, by mieli oni pełną możliwość kontrolowania sposobu w jaki piec pracuje. Tak więc obecnie użytkownicy tego typu pieców zyskali możliwość sterowania nimi nawet przy pomocy aplikacji zainstalowanej w smartfonie! Oczywiście został również usprawniony system informowania o ewentualnych awariach lub o zmianie trybu spalania, wówczas użytkownicy mogą spodziewać się tego, że otrzymają na swój telefon odpowiednią wiadomość. Najnowocześniejsze urządzenia oferują również możliwość sterowania jego pracą w sposób całkowicie zdalny, gdzie w drodze z pracy do domu, użytkownicy za pomocą jednego kliknięcia mogą piec uruchomić, a zanim dotrą do domu, będzie on odpowiednio nagrzany.

Zobacz też:  Czego nie można palić w piecu - Informujemy

Czy można palić w piecu na ekogroszek?

Piece na ekogroszek w pierwszej kolejności są zasilane paliwami tylko i wyłącznie stałymi. Tak więc spokojnie można w nim palić ekogroszkiem lub pelletem, jednak świetnie może sprawdzić się także węgiel. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że piece te często wyposażone są w automatyczne podajniki, co oznacza, że paliwo do nich musi być odpowiednio rozdrobnione- co jest niezwykle ważne w przypadku kiedy, chcemy palić węglem w piecu na ekogroszek. Paliwo trafia do zaprogramowanego i całkowicie zautomatyzowanego podajnika, który samodzielnie dozuje paliwo oraz dba o to, by piec utrzymywał stałą temperaturę. W związku z tym zbyt duże bryły węgla mogą zablokować przewód transportowy i w efekcie doprowadzić nawet do uszkodzenia pieca. O wiele lepiej więc sprawdzi się wspomniany już pellet lub ekogroszek, co jednocześnie pozwoli ograniczyć obowiązki związane z obsługa pieca do prawdziwego minimum. Piec na ekogroszek jest również rozwiązaniem niezwykle wydajnym, gdyż raz zapełniony zbiornik paliwa stałego, najczęściej wystarcza na kilka dni. Co więcej tego typu paliwa stałe są łatwo dostępne, a ekonomia w spalaniu pozwala zauważyć zwrot kosztów inwestycji w tego typu piec już w przeciągu kilku miesięcy. Pellet oraz ekogroszek należą również do paliw, których spalanie zgodne jest z zasadami ekologii oraz bezpieczeństwa, dlatego też warto na nie postawić.Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też