Jaki piec gazowy do domu 150m2 ile kw

Jaki piec gazowy do domu 150m2 ile kw

Avatar

Piece gazowe w domu są już nieodłącznym elementem wyposażenia. To właśnie dzięki nim można zapewnić mieszkańcom domu najwyższy komfort cieplny. Niemniej jednak, by piec gazowy mógł idealnie spełniać swoją rolę, musi on zostać odpowiednio dobrany. Tak więc jak dobrać piec gazowy do domu o powierzchni 150 m2?

Jaki piec gazowy wybrać do domu o powierzchni 150 m2?

Zanim przejdziemy do konkretnego omówienia piecu gazowego do domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych, a także tego jaką energia powinien się on charakteryzować, warto wymienić poszczególne rodzaje pieców gazowych, które mogą zostać dobrane do domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Oczywiście piece gazowe mają ogromne grono zwolenników chociażby z racji tego, że jest to jedna z najbardziej ekologicznych metod zgodnie z którą można pozyskiwać ciepło. Kluczem jednak w każdym przypadku staje się odpowiednie dobranie kotła. Wówczas do wyboru są:

  • piec gazowy tradycyjny- jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Piece te z pewnością charakteryzują się możliwie wysoką sprawnością, a także dość niskimi kosztami ich eksploatacji. Co ciekawe piece te mogą być wyposażone zarówno w otwartą jak i zamkniętą komorę spalania.
  • piec gazowy kondensacyjny- to dość innowacyjne rozwiązanie i jest piec gazowy, zaliczany do modelów najnowszej generacji. Tak naprawdę piec ten działa niezwykle efektywnie, jeśli chcemy porównać go do wariantów tradycyjnych. Piec ten bowiem pozwala na odzyskiwanie ciepła, które zawiera się w wydzielanych spalinach. Jest to zjawisko kondensacji pary wodnej, przez co piec gazowy kondensacyjny zawsze musi być wyposażony w zamkniętą komorę spalania.

Co więcej, jeśli już użytkownicy zdecydują się na to, który rodzaj pieca gazowego najlepiej sprawdzi się w ich domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych, warto również określić, jaki typ danego pieca będzie najlepiej odpowiadał potrzebom domowników. Wówczas mają oni do wyboru:

  • kocioł gazowy dwufunkcyjny- jest to kocioł gazowy, który spełnia dwie najważniejsze funkcje. Okazuje się, że może on ogrzewać nie tylko pomieszczenie, ale będzie podgrzewał również wodę użytkową. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że to właśnie ciepła woda użytkowa jest priorytetem w przypadku tego typu pieca. Tak więc, w momencie odkręcenia kranu piec gazowy dwufunkcyjny w pierwszej kolejności będzie ogrzewał wodę, a dopiero później- w momencie gdy nie będzie potrzeba podgrzania wody, zajmie się on ogrzaniem pomieszczenia.
  • kocioł gazowy jednofunkcyjny- jest to piec, którego sama nazwa wiele wyjaśnia. Tak więc ma on do spełnienia tylko jedną funkcję, którą jest ogrzewanie pomieszczeń. By podgrzewać dzięki niemu również wodę, konieczne staje się zakupienie zasobnika.
Zobacz też:  Jaki piec gazowy do ogrzewania podłogowego i grzejników - Podpowiadamy

Piec gazowy- ile kW do domu o powierzchni 150 m2?

Podstawowym pytaniem, jakie pojawia się przed zakupem odpowiedniego pieca gazowego do domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych jest oczywiście pytanie związane z jego mocą. Otóż parametr ten jest niezwykle ważny podczas wyboru pieca gazowego, gdyż to właśnie dzięki niemu będzie można zapewnić użytkownikom najwyższy komfort cieplny. Warto więc w pierwszej kolejności zauważyć, że kupno pieca o zbyt małej mocy, nie będzie wstanie idealnie ogrzać powierzchni domu, zaś zbyt duży może doprowadzić do znacznego wzrostu rachunków, przy czym nie będziemy wstanie w pełni wykorzystać jego potencjału. Tak więc dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych zalicza się do budynków typu średniego. Idealnym rozwiązaniem będzie jednofunkcyjny piec gazowy, do którego warto dokupić zasobnik, co zagwarantuję wygodę użytkowania i magazynowania ciepłej wody użytkowej. Jaka moc tego pieca sprawdzi się najlepiej? Oto warto przy domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych postawić na piec o mocy minimum 15 kW, co zapewni wysoki komfort cieplny. Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też